A Monster Calls Książka


A Monster Calls Książka

A Monster Calls Książka

A Monster Calls Książka – Fabula

„Siedem minut po północy” to wielkie dzieło angielskich pisarzy. Zostało zapoczątkowane przez pochodzącą z Londynu Siobhan Down, znaną i wielokrotnie nagradzaną angielską pisarkę, zdobywczyni nagrody Carnegie Medal. Niestety nie było jej dane zakończyć tej wspaniałej historii. W wieku niespełna 47 lat zmarła na raka, a napisania książki podjął się Patrick Ness, tworząc mroczną i przejmująca opowieść, potrafiącą zgarnąć wszystkie ważniejsze nagrody literackie. Tak naprawdę brakuje mi słów, aby opisać to wspaniałe dzieło, przeczytałem je dosłownie jednym tchem. „Siedem minut po północy” należy do tych książek, które potrafią wywrzeć na nas szczególny wpływ. Wchodzimy dzięki niej w taki świat, który robi wszystko, aby nas z niego nie wypuścić. Chcemy z niego wyjść, ale on nam nie pozwala, każąc nam czytać ją do samego końca, końca, który ukazuje nam przesłanie i całą prawdę w niej zawartą. Z taką lekturą przyszło mi się zmierzyć w ostatnie niedzielne popołudnie.
Powieść ta opowiada historię 13 letniego chłopca, mieszkającego z chorą na raka matką. Każdej nocy śni mu się koszmar, którego bardzo się boi, lecz jednocześnie nie chce z nikim się nim podzielić. Pewnej nocy, dokładnie 7 minut po północy nawiedza go nie kto inny, jak właśnie „On”, potwór z prześladującego go koszmaru. Zamiast opisywać fabułę powieści, coś wam zacytuję, może tak będzie lepiej.
„- Kim jestem? – powtórzył potwór, wciąż rycząc. – Jestem kręgosłupem, na którym wznoszą się góry! Jestem łzami, którymi płaczą rzeki! Jestem płucami, które oddychają wiatrem! Jestem wilkiem, który zabija jelenia, jastrzębiem, który zabija mysz, pająkiem, który zabija muchę! Jestem jeleniem, myszą i muchą, które zostają pożarte! Jestem wężem świata, pochłaniającym własny ogon! Jestem wszystkim, co dzikie i nieposkromione! – Podniósł Conora na poziom swoich oczu. – Jestem tą dziką planetą, która przyszła po ciebie, Conorze O’Malley”.

A Monster Calls Książka – Film na podstawie Ksiazki ‚Siedem minut po Północy’

Już w 2016 roku pojawi się ekranizacja filmowa naszej książki, czyli hiszpańsko-amerykański „A Monster Calls”, w reżyserii Juan Antonio Bayona. W rolach głównych zagrają Felicity Jones jako matka, Liam Neeson jako potwór czy Sigourney Weaver jako babcia. Szczerze, już nie mogę się doczekać…

Przyznam się wam, że czytając „Siedem minut po północy”, miałem wrażenie, że czytam „Małego Księcia” Antoniego de Saint-Exuperego, czy jak go tam zwą. Czytelnik jest moralizowany i nakłaniany do refleksji. Opowieść tą możemy zaliczyć do tych z kategorii, które przychodzą, osiadają w nas głęboko i już nigdy nas nie opuszczają. Zresztą, jak by to powiedział potwór z naszej książki „Opowieści to dzikie stworzenia,…, Gdy je uwolnisz, kto wie, jakiego spustoszenia mogą narobić”.

A Monster Calls Książka – Tytul Filmu na Podstawie Ksiazki

Angielski tytul : A Monster Calls
Polski Tytul : A Monster Calls

A Monster Calls Książka – Data Premiery:

A Monster Calls – 12 Październik 2016 (Polska)
A Monster Calls – 12 Październik 2016(Swiat)

A Monster Calls – Trailer Filmu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *