American Crime Story Serial- Ksiazka


American Crime Story Serial – Ksiazka – Jeffrey Toobin

american crime story ksiazka

American Crime Story- Ksiazka -Fabula

The Run of His Life: The People V. O.J. Simpson to opowieść jednego z najgłośniejszych procesów w historii. Autorem tej znakomitej książki jest Jeffrey Toobin, amerykański prawnik, zdobywca nagrody Emmy, były zastępca prokuratora Stanów Zjednoczonych w Brooklynie w Nowym Jorku, który mając dostęp do źródeł, pozwala nam zobaczyć najsłynniejsze postępowanie karne XX wieku.
W historii, która miała miejsce 12 czerwca 1994 roku, Jeffrey Toobin ukazuje „przestępstwo stulecia”, którego postępowanie sądowe rzuca nowe światło na aresztowania i proces OJ Simpsona, dowody w sprawie, oraz rolę prokuratury i obrony. W 1994 roku Simpson został oskarżony o zamordowanie byłej żony i jej przyjaciela. Oczyszczono go z zarzutów, ale sąd cywilny nakazał mu wypłacenie odszkodowania. Obecnie Simson odsiaduje wyrok 33 lat więzienia za napad z bronią w ręku i porwanie. Pierwszy druk wyniósł 1.00.000 egzemplarzy i zafascynował wszystkich fanatyków prawa karnego i nie tylko.

American Crime Story – Film na Podstawie Ksiazki

W lutym 2016 roku w amerykańskiej telewizji pojawi się nowy serial – „American Crime Story”. W jednej z głównych ról zobaczymy Johna Travoltę, zmienionego nie do poznania. John Travolta wcieli się w prawnika Roberta Shapiro, który był jednym z obrońców O.J. Simpsona. Na potrzeby serialu aktor troszeczkę zmienił swoje rysy twarzy, dlatego ciężko go rozpoznać. Travolcie na ekranie towarzyszyć będzie David Schwimmer, którego pamiętamy jako Rossa z „Przyjaciół”. Zagra on Roberta Kardashiana, który również bronił Simpsona, i był jego bliskim przyjacielem. Pomysłodawcą serialu jest Ryan Murphy, odpowiedzialnego za sukces „Glee” i „American Horror Story”. Pierwszy sezon, zatytułowany „American Crime Story: The People v. O.J. Simpson”, będzie liczył 10 odcinków. Serial przedstawi chaotyczne zakulisowe układy i manewry po obu stronach konfliktu. W pozostałych rolach występują Cuba Gooding Jr., który będzie odtwórcą roli O.J. Simpsona oraz Sarah Paulson, czyli prokurator Marcię Clark.
Po przeczytaniu The Run of His Life dowiesz się z cała pewnością, dlaczego New York Times umieścił go na liście bestsellerów, a serial czy stanie się słynniejszy od Prison Break przekonamy się już wkrótce…

The Run of His Life: The People V. O.J. Simpson – Tytul Serialu na Podstawie Ksiazki

Angielski tytul : American Crime Story
Polski Tytul : American Crime Story

 

American Crime Story – Serial – Data Premiery:

American Crime Story- luty 2016 (Polska)

American Crime Story – Luty 2016(świat)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *