City of Bones – Shadowhunters – Ksiazka


City of Bones – Ksiazka – Cassandra Clare

shadowhunters - ksiazka

City of Bones – Ksiazka – Fabula

27 marca 2007 została opublikowana książka autorstwa Cassandry Clare pod tytułem „City of Bones”. Ta publikacja przeszła chyba najśmielsze oczekiwania nawet najbardziej zagorzałych zwolenników, zdobywając ogromne rzesze zwolenników na całym świecie. „City of Bones” jest pierwszą książką fantasy w bestsellerowej serii The Mortal Instruments w New York Time, a sama autorka została okrzyknięta “The Queen Fantasy”. Utwór momentalnie został przetłumaczony na wiele języków, m.in. holenderski, węgierski, hebrajski, szwedzki, niemiecki, włoski, francuski, portugalski, hiszpański, chiński, japoński czy turecki.
Główna bohaterką jest dziewczyna o imieniu Clary, która dowiaduje się, że na świecie istnieją demony i inne „paskuctwa” tzw. Cienie oraz ci „dobrzy”, tak zwani Łowcy tych Cieni, którzy z nimi walczą. Główna bohaterka coraz bardziej odkrywa nowy świat, wkręcając się coraz mocniej i mocniej… Godny uwagi jest też napad na mamę bohaterki, czy oczywiście trójkąt miłosny między Clary, przyjacielem-człowiekiem i przyjacielem-nie-człowiekiem i tak całokształt naszego arcydzieła jest kompletny. Głównym bohaterem natomiast jest Jace, fajny gość, nieco ponury, pełen humoru (dosłownie co chwilę można wybuchać śmiechem) o rozwichrzonych włosach. No cóż, jednym słowem ciacho jak się patrzy…

Shadowhunters  – Serial na podstawie Ksiazki City of Bones

W 2013 roku Harald Zwart nakręcił film pod tytułem „Dary Anioła:Miasto Kości”(„ The Mortal Instruments: City of Bones”), w którym główne role zagrali Lily Collins, Jamie Campbell Bower czy Kevin Zegers. Film został zrobiony świetnie i tylko czekać, aż zrobią ,,Miasto popiołów”, ,,Miasto szkła”, ,,Miasto upadłych aniołów”
i ,,Miasto zagubionych dusz”. Niestety na to się nie zanosi, przynajmniej na razie, ale za to w maju 2015 r. ruszyła produkcja serialu „Shadowhunters”, który w USA pojawi się na początku 2016 roku. Pierwszy sezon ma zawierać 13 odcinków, a twórcy pragną zekranizować wszystkie powieści Cassandry Clare. Ed Decter, znany z „Sposobu na blondynkę” odpowiada za scenariusz „Shadowhunters”, natomiast McG (Aniołki Charliego: Zawrotna szybkość) wyreżyseruje pierwszy odcinek. Jace’a zagra znany z Akademii Wampirów, Dominic Sherwood, a w rolę Clary wcieli się Katherine McNamara. Sam serial „Shadowhunters” ma łączyć w sobie elementy horroru, romansu i komedii. Krytycy już teraz określają go jako mroczny, magiczny i… seksowny.

Z swojej strony mogę jedynie napisać, że „Dary Anioła” wciągają bez reszty i do tej znakomitej serii będę wracał nie raz, tak długo, aż poodpadaja wszystkie kartki…!

City of Bones – Tytul Serialu na Podstawie Ksiazki

Angielski tytul : Shadowhunters
Polski Tytul : Shadowhunters

Shadowhunters – Serial – Data Premiery:

Shadowhunters – 12 Styczen 2016 (Polska)
Shadowhunters – 12 Styczen 2016(Swiat)

City of Bones – Shadowhunters – Trailer serialu

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *