Eleanor and Park – Ksiazka


Eleanor and Park – Ksiazka

Eleanor and Park – Trailer Filmu(fan made)

Eleanor and Park – Fabuła Ksiazki

Książkę „Eleanor & Park” utwi w naszej pamięci na wieki. Eleanor to bohaterka jakich na świecie mało. To pierwsza myśl jaka rodzi się w głowie by ją opisać. Jest ona sobą niezwykłą. Rude, kręcone włosy, niesamowity styl ubierania się – dużo dodatków na szyi i rękach, za duże jeansy i luźne, męskie t-shirty. To tylko powierzchowna Eleonor. Tak naprawdę jest zabawną oraz wrażliwą osobą, jaka chodz jest w młodym wiele przeszła. Dziewczyna przeprowadza się, rozpoczyna naukę w nowej szkole, nie znając tam nikogo. Jej pozornie beztroskie życie, to w rzeczywistości dramat.

eleanor and parks film

eleanor and parks film

Zyje w małym domku, z piątką rodzeństwa, zastraszoną matką oraz ojczymem Richie’m. Problemem jest właśnie Richie. Rządzi on całym domem. To zwykły pijak i damski bokser który bije matkę Eleanor i robi co chce, a reszta rodziny się nie sprzeciwia bo się go boi. Eleanor jest pośmiewiskiem szkoły z powodu swej wagi, ubioru i włosów, przypadkiem usiada w autobusie szkolnym obok Park’a Koreańczyka, który zdaje się być pomocą w jej zagmatwanym życiu. Z nim odkryje ważność prawdziwej miłości i to on może być tym który jej pomoże. Książka nie zawiera ani nadprzyrodzonych istot ani zbyt słodkiego romansu. Z tej przyczyny iż jest to opowieść pokazująca prawdziwie życie. Ujmuje ona ludzie serca. Gdyż nie jest to lekka historia co może stwierdzić każdy kto przeczyta tą książkę. W końcu życie Elelonore to pasmo nieszczęść. Oczywiście ludziom przytrafiają się często o wiele gorsze rzeczy lecz ta historia i tak zaciekawia. Jak na okoliczności, Eleanor i tak radziła sobie doskonale. W chwili zapoznania z Park’eaem, nie jest na początku tak banalnie, dziewczyna boi się pokazywać uczuć, jest zamknięta w sobie, nie ma się jej co dziwić w końcu jest dla wszystkich pośmiewiskiem. Lecz w momencie gdy niewidoczna barykada pęka, A Elenor nie boi się już ujawniać swych uczuć , sprawa prezentuje się inaczej.

Park to dla niej ostoja i pierwsza miłość. Sprawia on, że czuję się ona kochana i rozumiana. Akcja powieści toczy się w 1986r. Co dodatkowo ułatwia fabułę – czyli, powoduje iż nie jest ona prze kombinowana. Ukazuje, że bez komputerów, smartfonów i wszelkich obecnych elektronicznych gadżetów, które są dziś naszym stałym towarzyszem życie też było piękne. W trakcie codziennej jazdy do szkoły w busie, Eleanor z Parkiem czytają komiksy. To ich złączyło niby nic a jak widać świetny początek. Ich stosunki na początku były delikatne. Żadne nie chciało pokazywać swych uczuć z tych powodów był tak niewinny i piękny początek. Komiksy, rozmaite utwory na walkmanie, jakich Eleanor mogła słuchać wyłącznie dzięki niemu, bo w domu nie było stosownego sprzętu. W domu nie było prawie nic. . Pokój w którym mieszkała z piątką innych dzieci, gdzie wszystkie spały praktycznie jedno na drugim, gdyż nie było miejsca. Tak więc Park był jedyną radością w jej życiu. Od niedawna pasjonują ją filmiki zagranicznych booktuberów. To z nich dowiedziała się o Rainbow Rowell, gdyż jest pośród nich prawdziwy szał na jej punkcie. Książka zachwyca prostotą. Jest jasna i przejrzysta, wspaniale napisana, narrację pogrupowano na dwoje bohaterów- Eleanor i Parka. Każdy czytelnik z pewnością ich polubi. Lecz najpiękniejsza jest tu historia o pierwszej miłości. Oboje są realistami. Wiedzą, że przeważnie pierwsza miłość, ma znikome szanse na przetrwanie wielu lat. Jednak dają sobie szansę i ryzykują by znaleźć wspólne szczęście. Książka analizuje też inne problemy dotyczące nastolatków. Czyli odmienność oraz brak sposobności pokazywania swej indywidualności w świecie, gdzie to co inne jest wyśmiewane. I nie chodzi tu jedynie o Eleanor, która różni się od nich lecz i o Parka który będąc po części Koreańczykiem też czuje, że różni się od innych rówieśników. Lecz gdy są razem wszystko można przetrwać. Stają się dla siebie ostoją. Jedyny minus to zbyt szybkie zakończenie.

eleanor and parks movie film

eleanor and parks movie film

Eleanor and Park Książka – Tytul Filmu na Podstawie Ksiazki

Angielski tytul : Eleanor and Park
Polski Tytul : Eleanor and Park

Eleanor and Park Książka – Data Premiery:

Eleanor and Park – Nieznana (Polska)
Eleanor and Park – Nieznana (Swiat)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *