Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć Ksiazka


Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć Książka

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć Ksiazka

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć Ksiazka – Fabula

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” to znakomita książka dla każdego z nas, a dla typowego „pottero-maniaka” ośmieliłbym się powiedzieć, że wręcz obowiązkowa. Napisała ją J.K. Rowling, myślę, że najlepsza pisarka na naszym Globie, tuż po Stephenie Kingu. Swoją popularność uzyskała jako autorka serii Harry Potter (Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter i Komnata Tajemnic, Harry Potter i więzień Azkabanu, Harry Potter i Czara Ognia, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi czy Harry Potter i Insygnia Śmierci).
„Fantastyczne zwierzęta” jest podręcznikiem na pierwszym roku nauki w Hogwarcie. Kupuje go Harry tuż przed wyjazdem do naszej słynnej szkoły czarodziejów. Przy napisaniu go służył szczytny cel, a mianowicie pieniądze zebrane poza granicami Anglii trafią do międzynarodowego funduszu na rzecz dzieci z najbiedniejszych krajów świata. Jak powiedziała sama autorka „…każdy, kto je kupi, uczyni coś magicznego”.
Dzieło J.K. Rowling przedstawia wszystkie magiczne stworzenia, które pojawiły się w świecie Harry’ego Pottera. Z naszej lektury dowiadujemy się, co jedzą smoki, dlaczego bardzo groźne są feniksy oraz wiele innych cennych i ważnych informacji o stworzeniach, o których nasi kochani ulubieńcy uczą się na lekcjach opieki nad magicznymi stworzeniami. Przyznam się, że najbardziej lubię feniksy za ich magiczne właściwości i oczywiście za to, że są bardzo piękne. Niestety nigdy nie miałem możliwości zobaczyć feniksa, pewnie dlatego, że są za bardzo płochliwe…

Fantastic Beasts and Where to Find Them – Film na podstawie Ksiazki ‚Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć’

11 listopada 2016 roku odbędzie się światowa premiera filmu na podstawie książki o nazwie „Fantastic Beasts and Where to Find Them” w reżyserii Davida Yatesa. W tej amerykańsko-brytyjskiej produkcji Eddie Redmayne zagra jako Newt Scamander, Katherine Waterston jako Porpentina Goldstein, Ezra Miller jako Kredan, czy Colin Farrell jako Graves. Nareszcie spełniły się marzenia tych wszystkich, którym marzyło się zobaczyć kolejny film w świecie stworzonym przez panią Rowling.
„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” to świetna książka, bardzo mnie zachwyciła, szczerze mówiąc z takiej książki mógłbym się uczyć. Czasami mam wrażenie, że jestem dzieckiem Harry’ego Pottera. Np., gdy ostatnio byłem w lesie i zobaczyłem dużą brzozę, a na niej przepiękną jemiołę, pierwsze, co przyszło mi na myśl, to to, że: „Pewnie pełno w niej magii”. Szczerze, aż człowiek chciałby się znaleźć w Hogwarcie…

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć – Tytul Filmu na Podstawie Ksiazki

Angielski tytul : Fantastic Beasts and Where to Find Them
Polski Tytul : Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć – Data Premiery:

Fantastic Beasts and Where to Find Them – 18 Listopad 2016 (Polska)
Fantastic Beasts and Where to Find Them – 11 Listopad 2016 (Swiat)

Fantastic Beasts and Where to Find Them – Trailer Filmu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *