Osobliwy Dom Pani Peregrine Książka


Osobliwy Dom Pani Peregrine Książka

Osobliwy Dom Pani Peregrine Książka – Trailer Filmu

Osobliwy Dom Pani Peregrine Książka – Fabula

„Osobliwy dom pani Peregrine” to niezwykłe dzieło stworzone przez amerykańskiego pisarza Ransoma Riggsa. O jego wielkości świadczy chociażby fakt, że przez 63 tygodnie utrzymywał się na liście bestsellerów dla dzieci magazynu The New York Times. W dodatku potrafił zdobyć ją po zaledwie 45 tygodniach.
Zanim jednak do tego doszło, nasz autor dla magazynu „Mental floss” publikował artykuły dotyczące Sherlocka Holmesa o nazwie „Sherlock Holmes Handbook. The Methods and Mysteries of the World’s Greatest Detective”. Na uwagę zasługuje fakt, że w 2009 roku zostały wydane jako przewodnik do filmu Sherlock Holmes (2009). Riggs również bardzo lubił zbierać ciekawe fotografie, z których stworzył przewodnik, a po dodaniu narracji powstał „Osobliwy dom Pani Peregrine”, który otrzymał status bestsellera New York Timesa.

Główną postacią naszej powieści jest 16-letni Jacob Portman, młodzieniec bardzo kochający swojego dziadka. Gdy ten ostatni umiera w niejasnych okolicznościach na walijskiej wysepce, nasz bohater postanawia pojechać tam, aby poznać jego historię i to, przez kogo, a może przez co został zamordowany. Na miejscu już poznaje piękną dziewczynę Emmę, ta z kolei poznaje go z Panią Pelegrine, dzięki której zapoznaje pętlę czasu. Okazuje się, że jego dziadka zabiły „duchy” i „głucholce”, które on, jako jedyny potrafi rozpoznać. Ponadto Pani Pelegrine zostaje porwana, a pętla czasu zniszczona, co tworzy tą powieść niezwykle klimatyczną i wciągającą, o czym sami musicie się przekonać… naprawdę warto !!

Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children

Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children – Film na podstawie Ksiazki ‚Osobliwy Dom Pani Pelegrine’

Na ekranach kin pojawiła się ekranizacja naszej powieści pt.„Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children” w reżyserii Tima Burtona. Chyba nikomu nie muszę przedstawiać reżysera takich arcydzieł, jak : „Batman”, „Alicja w Krainie Czarów” czy „Charlie i fabryka czekolady”. Eva Green zagrała Miss Pelegrine, As Butterfield zagrał Jacoba Portmana, natomiast Ella Purnell wystąpiła jako Emma Bloom. Podejrzewam, że wszyscy miłośnicy takich gatunków jak fantasy zakochają się w „Osobliwym Domu Pani Pelegrine” od pierwszego wejrzenia…

Przyznam się, że czytając rozdział za rozdziałem chciałem coraz więcej i więcej. Ransom Riggs potrafił mnie zaskoczyć i zaintrygować. Jeśli nie chcesz poznać troszeczkę dziwacznej, troszeczkę ekscentrycznej książki, książki, która pochłonie cię bez reszty, po prostu jej nie czytaj…

Osobliwy Dom Pani Peregrine Książka – Tytul Filmu na Podstawie Ksiazki

Angielski tytul : Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children
Polski Tytul : Osobliwy Dom Pani Peregrine Książka

Osobliwy Dom Pani Peregrine Książka – Data Premiery:

Osobliwy Dom Pani Peregrine – 7 Pazdziernika 2016 (Polska)
Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children- 29 Wrzesien 2016(Swiat)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *