Pakt Z Diablem – Ksiazka


Pakt Z Diablem – Ksiazka -Dick Lehr Gerard Oneil

Pakt Z Diablem – Ksiazka -Fabula

Jeśli lubicie czytać kryminały, sensacje czy trillery, to książka „Pakt z Diabłem” każdego miłośnika tych gatunków zafascynuje. Napisana przez Dicka Lehra oraz Gerarda O’Neilla wprowadza czytelnika w świat największego skandalu wywiadowczego w historii FBI. Książka od razu zdobyła ogromną popularność, czego efektem jest filmowa ekranizacja, która w kinach pojawi się już w październiku.
Głównymi bohaterami są John Connolly i James Whitey „Siwy” Bulger, w młodości dorastający na agresywnych ulicach Bostonu, a w latach siedemdziesiątych spotkający się ponownie. Connolly pracował w w bostońskim oddziale Federalnego Biura Śledczego, natomiast Bulger był ojcem chrzestnym lokalnej irlandzko-amerykańskiej mafii. Obaj doprowadzili do unicestwienia włosko-amerykańskiej mafii, w zamian za ochronę Bulgera, który stosując zasadę „Jeśli nikt nie widział, nic się nie wydarzyło” wymknął się spod kontroli i poprzez haracze, kontrolę narkotyków i zabójstwa doprowadził do największego skandalu w historii FBI.

Pakt Z Diablem – Ksiazka – Autorzy

Doskonale tę historię znają autorzy książki, Dick Lehr oraz Gerard O’Neilla, którzy jako dziennikarze zajmowali się tą sprawą i opisali wszystkie mroczne jej tajniki, począwszy od spisku i skandalu, a kończąc na tajemniczych osobowościach dwóch przyjaciół.
Listy bestsellerów „New York Timesa”i „Boston Globe’u” “Pakt z Diabłem” okupował przez 48 tygodni, zdobywając przy okazji Edgar Award.

Pakt Z Diablem – Film na Podstawie Ksiazki

Światowa premiera miała miejsce 4 września br. podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji, a 16 października wejdzie do polskich kin. Film w reżyserii Scotta Coopera (znanego z takich filmów jak chociażby „Zrodzony w ogniu” czy „Szalone serce”) i z taką obsadą jak Johnny Depp, Joel Edgerton, a także Benedict Cumberbatch, Dakota Johnson, Kevin Bacon i Peter Sarsgaard zdobył wielkie uznanie publiczności, a sam Depp stał się głównym kandydatem do Oscara.

Pakt Z Diablem – Tytul Filmu na Podstawie Ksiazki

Angielski tytul : Black Mass

Polski Tytul : Pakt z Diablem

 

Pakt z Diablem – film – Data Premiery:

Pakt z Diablem – 16 października 2015 (Polska)

Black Mass – 4 września 2015 (świat)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *