Serena – Ksiazka


Serena – Ksiazka – Ron Rush

serena ksiazka

Serena – Ksiazka -Fabula

„Serena” to pasjonująca książka autorstwa Rona Rusha, amerykańskiego poety i powieściopisarza​, który swoją sławę zdobył dzięki uniwersalnemu urokowi, wdziękowi lirycznemu i sprawności narracyjnej, co znakomicie wykorzystał w swoich utworach. Książka bardzo szybko wskoczyła na wysoką, 34 pozycję bestsellerów New York Times, zdobywając uznanie i rozgłos.
Opowiada historię George’a i Sereny Pembertonów, którzy przybyli z Bostonu w góry Karoliny Północnej i postanowili stworzyć imperium drzewne. W odróżnieniu do męża, który mieszkał już tam wcześniej, trudniej było się Serenie przystosować do nowego klimatu i miejsca. Mimo to świetnie dawała sobie radę, nadzorując pracę drwali, polując na grzechotniki, czy nawet ratując życie męża. Wszystko układało się wręcz idealnie do momentu, kiedy okazało się, że nasza główna bohaterka nie może zajść w ciążę. W jej głowie tworzy się okropny plan, mający na celu zamordowanie nieślubnego syna George’a, który urodził się jeszcze przed tym, jak młode małżeństwo się poznało. Powieść nabiera niesamowitego obrotu, doprowadzając do niesamowitego finału.
Tak naprawdę ciężko zrecenzować tą fantastyczną książkę, ponieważ zdradzenie jej chociaż jednego szczegółu powoduje, że czytelnik domyśla się kontynuacji danego wątku, natomiast uogólnienie fabuły „Sereny” tworzy mało ciekawą i schematyczną opowieść.

Serena – Film na Podstawie Ksiazki

W 2014 roku pojawiła się ekranizacja filmowa w reżyserii Susanne Bier, znanej chociażby z takich filmów, jak „Druga szansa” czy „Bracia”. W tej czesko-francusko​-amerykańskiej produkcji główne role zagrali Bradley Cooper, Jennifer Lawrence i Rhys Ifans, znakomicie odzwierciedlając​ fabułę „Syreny”.
Jeśli chcesz zrozumieć, dlaczego „Niełatwym miejscem bywa ten świat. Nie dziwota, że dzieci przychodzą na niego z płaczem” to koniecznie musisz ją przeczytać…

Serena – Tytul Filmu na Podstawie Ksiazki

Angielski tytul : Serena

Polski Tytul : Serena

 

Serena – film – Data Premiery:

Serena – 6 luty 2015 (Polska)

Serena – 13 Pazdziernika 2014(świat)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *