The 5th Wave – Ksiazka – Rick Yancey


The 5th Wave – Ksiazka – Rick Yancey

the 5th wave ksiazka

The 5th Wave – Ksiazka -Fabula

The 5th Wave to fantastyczna książka z gatunku Science fiction napisana przez Ricka Yanceya, a wydana Maj 7, 2013 przez Penguin Group. Kosmici i koniec świata tak zafascynował amerykańskiego pisarza, że w 2004 roku rzucił pracę, aby codziennie pisać o najlepszej drodze do tego, by marzenia stały się rzeczywistością. Co ciekawe „Piąta fala”, to pierwsza książka science fiction w jego dorobku i tak niesamowita, że już w 2016 roku pojawi się jej ekranizacja w reżyserii J. Blakesona, w takiej obsadzie, jak chociażby Chloë Grace Moretz, Liev Schreiber, czy Maika Monroe.
Książka opowiada o tym, co nie koniecznie może pozostać fantastyką, a jak najbardziej stać się brutalną rzeczywistością. The 5th Wave opowiada losy 16-letniej Cassie Sullivan, która stara się przetrwać w świecie zniszczonym przez fale inwazji dużo mocniejszych i silniejszych obcych. Ludność została zdziesiątkowana i zobaczycie świat rodem z epoki kamienia. Cassie, jedna z ocalałych istot uczy się na własnej skórze tego, aby nie wierzyć dosłownie nikomu. 5 fal dokonało takiego zniszczenia, o którym nie śniło się chyba nikomu…

The 5th Wave – Film na Podstawie Ksiazki

Dla miłośników Science fiction oraz oczywiście Ricka Yanceya The 5th Wave to pierwsza książka z zaplanowanej trylogii. Druga książka z serii The Infinite Sea, została wydana 16 września 2014 roku, natomiast trzecia książka z serii o nazwie The Last Star jest zaplanowana, że ukarze się 24 maja 2016 roku.
W miarę czytania książki, pewnie nie jednej osobie nasunie się pytanie, czy ludzkość jest w stanie stawić czoła inwazji obcej cywilizacji tysiąckrotnie bardziej zaawansowanej niż nasza ???

The 5th Wave – Tytul Filmu na Podstawie Ksiazki

Angielski tytul : The 5th Wave

Polski Tytul : Piata Fala

 

The 5th Wave – film – Data Premiery:

Pakt z Diablem – 15 stycznia 2016 (Polska)

Black Mass – 8 stycznia 2016 (świat)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *