The Girl On The Train – Ksiazka


The Girl On The Train  – Ksiazka

The Girl On The Train – Trailer Filmu

The Girl On The Train – Fabuła Ksiazki

„Dziewczyna z pociągu” jest powieścią która ostatnio zyskała ogromną popularność. Traktowana jako niezwykły początek brytyjskiej pisarki Pauli Hawkins, dostępna jest w księgarniach aż 47 krajów, a prawo do filmowej adaptacji wykupiła wytwórnia filmowa DreamWorks. Paula Hawkins urodziła się w Zimbawue gdzie dorastała. Aktualnie mieszka w Londynie, tu początku przez lata pracowała, w charakterze dziennikarki, by następnie wejść na rynku wydawniczy ze swym pierwszym thrillerem psychologicznym “Dziewczyna w pociągu”. Wcześniejsze dzieła autorki bazowały na bardziej kobiecej literaturze i pisała je jako Amy Silver. Ten kto nie jest do nich przekonany powinien wiedzieć, że przez 14 tygodni była ona na pierwszym miejscu listy bestsellerów „New York Timesa”, a polecali ją tacy poularni pisarze jak Stephen King, Tess Gerritsen, Terry Hayes, Lisa Gardner.  Rachel Watson to alkoholiczka, jaka zamiast poprawić swe zdrowie i odbudować swe życie, stale żyje przeszłością i nęka telefonicznie swego byłego partnera, Toma. Jej życie to rozmyślania nad przeszłością i poranne jazdy podmiejskim pociągiem. Dla Rachel droga jaką pokonuje pociągiem nie jest jedynie zbiorem przypadkowych krajobrazów, jaką widzą podróżujący. Mimo, choroby alkoholowej, bohaterka jest wspaniałą obserwatorką, a jej celem obserwacji jest jednorodzinny domek umiejscowiony przy trakcji kolejowej. Żuje w nim młoda para wiodąca spokojne życie, które w pewnej chwili na oczach Rachel ulega diametralnej zmianie. Głównym walorem tej powieści jest nieprzewidywalna fabuła, jaką zauważamy na dalszym etapie lektury. Początek jest trochę stereotypowy, a wszelkie składniki układanki wydają się idealnie do siebie pasować. Nierozwiązana zagadka, rozległe grono podejrzanych, oraz garstka poszlak, z jakich należy zrobić logiczny obraz. Może się wydawać, że jest to bułka z masłem, lecz Paula Hawkins doskonale uspakaja naszą czujność, zmylając nas praktycznie przez całą książkę!the-girl-on-the-train-ksiazka

Ze zdarzenia zaznajamiamy się oczami trzech całkiem rozmaitych kobiet: Rachel, Anny i Megan,  jednak wiele osób zaprzyjaźniło się najbardziej z tą pierwszą. Tytułowa „dziewczyna z pociągu”, żyjąca w mieszkaniu  koleżanki, bezrobotna oraz nieładząca sobie z życiem , może nie zaskarbić Sobie sympatii zbyt wielu czytelników. Jej bezsensowne zachowanie, wykręcanie się od ponoszenia konsekwencji za swe czyny i życie kosztem innych  bardziej budzą litość. Jednak szczegółowo ubarwiona osobowość bohaterki oraz cała gama niedoskonałości zrobiła z niej  kobietę z krwi i kości, a nie jedynie powieściową protagonistkę. W połowie lektury wiadomo już dlaczego „Dziewczyna z pociągu” jest aż tak popularna. To wspaniale zbudowana fabuła, jakiej nie sposób zapomnieć powoduje że ciężko się z lekturą, gra tutaj główną rolę. Styl autorki jest dopieszczony, lecz przeciętny nie matu lekkości, jaka spowodowała by iż wyrazy dźwięczą w naszych uszach, a konkretne części tekstu można śledzić oczami bez końca. Lecz może to przyniesie sukces ? Banalny język i nakierowanie na interesującą akcję.

The Girl On The Train Film na podstawie książki

Lisa Kudrow, grająca wcześniej Phoebe w serialu „Przyjaciele”,  zasili obsadę filmu The Girl On The Train”, jaka będzie filmową adaptacją popularnej książki „Dziewczyna z pociągu”. Fani Phoebe zobaczą ją tym razem na wielkim ekranie i to w niezwykłej roli. Nim aktorka zaczęła serialową przygodę, w roku 1990 zagrała po raz pierwszy w filmie „Impulse”. Mimo to scenę, gdzie odtwarzała rolę Lisy Kudrow wyeliminowano. Rolę Rachel, głównej bohaterki otrzymała obejmie Emily Blunt (Diabeł ubiera się u Prady). W filmie zagrają też w roli Scotta Jared Leto, natomiast jego żonę Megan zagra Haley Bennett. Toma, byłego męża Rachel, miał odegrać Chris Evans lecz z powodu innych zobowiązań gwiazdy, rolę dostał Justin Theroux (mąż Jennifer Aniston). Zobaczymy też Rebeccę Ferguson (znaną z Mission Impossible, Rouge Nation)  jako aktualną żonę Toma. Istotną rolę zagra też Edgar Ramirez, jako psycholog Megan. Lisa Kudrow (Phoebe z Przyjaciół) w filmie „Dziewczyna z pociągu” zagra rolę jakiej nie ma w książce. Postać, jaką zagra Kudrow zrobił producent filmu. Aktora wystąpi w filmie jako Monica, koleżanka byłego męża Rachel (Toma). Lista Kurdów będzie mieć swój debiut w thrillerze.

The Girl on the Train Książka – Tytul Filmu na Podstawie Ksiazki

Angielski tytul : The Girl on the Train
Polski Tytul : Dziewczyna z Pociągu

The Girl on the Train Książka – Data Premiery:

Dziewczyna z Pociągu – 7 października 2016 (Polska)
The Girl on the Train – 5 października 2016 (Swiat)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *